Letní tábor BJB Olomouc 2019

FOTKY ZDE

HOBIT ANEB CESTA TAM A ZASE ZPÁTKYDětský tábor 2019

Letos jsme se vypravili na naše oblíbené tábořiště s tee-pee stany do Stříteže nad Bečvou hned druhý den po vysvědčení.

Na tábořišti byl postaven úplně nový dřevěný přístřešek s veškerým vybavením a dokonce i s tekoucí vodou v kuchyni.

Všechny děti jely vlakem a někteří vedoucí jeli s nimi v čele s Fildou. Zavazadla a ostatní věci nám vezla naštěstí dodávka a Jardův vozík, abychom se s tím nemuseli sami tahat.

Hned po příchodu do tábořiště jsme se ubytovali v tee-peečkách a pak se  rozdělili do 5 družstev:  Bandory, Draci, Drakobijci, Temní hvězdáři a Jezdci na sudu. Večer jsme si opekli špekáčky.

Celý tábor byl na téma Hobit, to znamená, že jsme samozřejmě četli knížku Hobit u večerního ohně, ale i ráno při Duchovníčku a vůbec jsme všechno měli nějak hobití, např. VTHáčka. Dokonce byly scénky s Bilbem (Honzík Ch.) a Gandalfem (Tomáš B.). Hodně dobrá byla scénka s Glumem (Maruška Z.) a taky nechyběli Zlobři. A pavouci.

Ráno jsme vždycky vstali hned, jak nás vzbudili písničkami Kuba s Jeňou a utíkali na rozcvičku. Kdo chtěl, mohl hupsnout s Honzíkem do krásně studené ranní koupele v potoce.

vlajkaPo rozcvičce ranní hygiena a úklid stanů (Gandalf má rád pořádek) a pak hurá snídaně. Na nástupu vždy zazněla táborová hymna: Bůh je síla má, družinkové hymny či pokřiky a také jsme se vždycky dozvěděli, co se bude dít.

Následovalo Duchovníčko , které měl Filda a my jsme mohly společně s Bilbem prožívat jeho dobrodružství na cestě s trpaslíky za drakem Šmakem, ale také sledovat příběh Mojžíše z Bible.

Táborové práce jako nošení dříví, sekání, řezání, chystání táboráku nás vyhladověly a tak jsme si dali svačinu a potom jsme se těšili na Táborníčka. Letos to byly: Lukostřelba, Horolezectví, Uzlování, Zdravověda a Učení se run. Po zaslouženém obědě a poděkování našemu skvělému kuchaři Peťovi, ale také našemu nebeskému Otci, jsme měli odpočinek a už jsem se těšili na velkou táborovou hru: např.  Zahrady (hobiti jsou velcí zahradníci), Boj se skřety Hádanky (jako Glum  s Bilbem), Jízda na sudu, „Pokladovka a  Velká bitva pěti armád. Na mapě Středozemě pak jednotlivé družinky postupovaly na cestě podle pořadí ve VTH.

Ve středu jsme šli na Radhošť. Jednou jsme taky měli noční hru a každou noc jsme poctivě hlídali vlajku, taky že nám vydržela až dokonce tábora.

Ve volném čase jsme plnili zkoušky, za které jsme pak dostávali diamanty z dračího pokladu, nebo jsme např. pomalovávali naše krásné elfí pláště.

Před večeří jsme hráli třeba hry a po ní byl večerní nástup, kde se vyhlašovalo VTH a rozdávaly diamanty a případné kokinka od Gandalfa za vzorný úklid a pak konečně k táborovému ohni.  Písně, čtení z Hobita a společenství všech dětí a vedoucích bylo opravdu krásným zakončením dne a byli jsme rádi, když jsme mohli za to také poděkovat našemu Bohu, který nad námi opravdu bděl po celý čas tábora. Chvála mu za to!

Děkujeme za přispění Magistrátu města Olomouce.

logo mesta

 

 

Stránky předchozích táborů: www.taborybjb.estranky.cz

Napište nám

Máte dotaz, modlitbu?

Mapa

Kde se můžeme setkat ...

Kalendář

Kdy, kde co, vždy aktuálně

TOPlist